Štěňata

 

 

 

Matka: Bonita Můj poklad  

 

 23.6.2010 9.týden

 

Annie  -  váha 12 800 g
 
 
Aura   -  váha  12 500 g
 
 
 
Většina Bonynčiných dětiček se již zabydlela u nových páníčků, dostávám zprávy, maily i fotky, jak se kterému štěňátku daří a co už všechno umí...... a moc za ně děkuji !
 
Mám radost, že všechna dostala trpělivé páníčky a že už zachovávají čistotu a dělají svým pánům radost... tedy asi většinou...  .-))
 
Doma zatím zůstala Annie a Aura, obě perspektivní fenky do chovu . Jednu z nich bychom si rádi nechali, ale máme velké dilema, protože se nemůžeme rozhodnout, kterou....., tak to asi nacháme osudu....  Obě jsou krásné, Annie je mazílek a trochu citlivka, člověk se na ni nemůže ani špatně podívat  :-) , jinak hned kulí oči, co že to udělala špatně....?
Aura je velká modelka, trochu rezervovaná, ale jen do chvíle, než ji člověk vezme na klín. Nechávají ji v klidu skoro všechny neznámé zvuky, sice zpozorní, ale jinak je v pohodě.
Obě mají packy jak medvídci,  je vidět, že to nebudou žádní mrňousci. Milují kozí mléko, jak mě uvidí s konvičkou, už se ženou a neskončí dříve, než je miska prázdná a jim  kape nejen z mordiček, ale i z celých pejsků, jak si do sebe navzájem utírají čumáky. Pak nastoupí matka Bony a dá pečlivým olízáním vše do pořádku.
 
Podívejte se také na nové fotky

-----------------

6. týden ( 30.5.2010 )

31.05.2010 12:26
 
Štěňátka zítra začínají 7. týden.
Pro některé z nich je to posledních pár dnů u mámy, protože příští týden poputují  do nových domovů s novými páníčky.......  Mají za sebou očkování a čipování. Nejstatečnější byl Anthony ( aby ne, je to chlap ! ), holky brečely - i když jen trošku a Annie se proti píchnutí rázně ohradila !
Dnešní fotky, které jsem udělala, jsou také hodně o Bony - vzorné matce, která se opravdu perfektně starala - a stará - o své první ratolesti, i když jí už teď dávají pořádně zabrat.
Je trpělivá a bedlivě své dětičky hlídá, a to se jí už pěkně rozutíkávají po zahradě, aby poznaly dosud neobjevené, ať už jsou to kočky ( které jsou zatím nad věcí ) nebo jen prázdný kyblík  :-)   .
Doma zatím zůstávají Annie, Abigail a Amy a Aura.

 

 

---------------

24.5.2010

 

 

Štěňátka završila 5. týden - viz fotogalerie

 
Konečně se trochu oteplilo, a tak mohou být na zahradě - a to už je jiná zábavička !
Tolik nových věcí - setkání s dalšími zvířecími obyvateli statku - kočkami, kozami , vyzkoušet, jak se chodí po trávě a po kamínkách, ožužlat všechno, co přijde do cesty.......
Máma Bony už je ráda, když na chvíli může odejít a v klidu si lehnout, i když jí to stejně za čas nedá a jde se podívat, co potomci provádějí a jestli se nějaké někde nezatoulalo........
Také dochází k malým potyčkám, zejména po té, když na spícího sourozence začne dorážet již ten druhý, dorůžova, resp. dočerna vyspinkaný.To pak dojde na velké vrčení a zápasení.
 
Tento týden také čekáme kontrolní návštěvu poradce chovu, štěňata čeká  očkování a čipování, aby byla připravena vyrazit do světa   :-)  .
 
Tři štěňátka už mají nové páníčky, další tři holky ještě na své nové páníčky čekají.


------

 

13.5.2010

 

Dnes mají štěňátka 25 dní. 

 
Při vážení jsme spočítali, že zatímco po porodu měla celkovou váhu  3 730 g, tak dnes je to  bezmála 18 kg !
 
Jasně vede jediný pejsek ANTHONY, který už vyštěkává, jakmile se mu něco nelíbí nebo se něčeho dožaduje. Zdatně mu u toho sekunduje  Amy, která  navíc ještě
 
všechny sourozence dlouho po té, co všichni odpadnou od maminčiných cecíků a tvrdě usnou, pošťuchuje a ožužlává všechno, co se dá .
 
Největší mazlík je ANGIE   - jen se něco šustne okolo pelíšku, chtěla by ven, nadšeně každého vítá a chce se chovat, stejně tak, jako ANNIE .
 
AURA je trochu rezervovaná, nerada se s ostatními strká u misky ,ale  je moc vděčná za pozornost, kterou jí lidé projeví..........
 
ABIGAIL a ANNIE jsou výborní strávníci a také je to na nich vidět  :-) .
 
 Abigail je již zamluvená, na další dvě holky se přijedou podívat potencionální páníčci příští týden .

-----------

7. května 2010   - 19.den

video z krmení

 

Štěňátka už mají všechna přes 2 kilogramy, už také prohlédla a začínají se zajímat o svět  okolo sebe. 

Jako první přijde samozřejmě na řadu máma Bony a ostatní sourozenci . 

Začínají se přořezávat zoubky a tak je potřeba všechno kolem sebe ochutnat a aspoň trochu ožužlat.......

 

Chuť k jídlu je velká, proto mimo mámina mléka není k zahození ani kozí mléko a dnes již asi přijde  na řadu i kašička

Anthony, jako jediný příslušník silnějšího pohlaví , ho rozhodně nezapře. U jídla je první, pak se odkulí a spinká. Ale běda, když se mu něco nelíbí - to o sobě dává hlasitě vědět - vrčí a poštěkává jako velký hafík. Ale pochování u člověka všechno spraví........   :-)   .

 

I u  psích holčiček se projevují jednotlivé povahy, např. Angie ráda pošťuchuje své sourozence  a vybízí je ke hře, Abigail zase miluje spánek na zádech a Amy musí být u všeho první  . 

Páníčci museli zvětšit psí bydlení, aby se psí máma měla kam uklidit před drobotinou. Bony už se přesvědčila, že dětičky  v pelíšku zase najde, když ho na chvíli opustí a ráda si jde odpočinout do lidské společnosti .

 

 
Bonitě se narodila štěňátka v pondělí, 19. dubna 2010  fotogalerie
5 feneček a jeden pejsek. Všechna jsou černá s bílými znaky.
 
 
Šťastným otcem psích miminek je JOULET MATIBO  Říčanská hvězda, Český junioršampion a Český šampion ( viz  rodokmen , nebo www stránky chovatelské stanice Ze Slovanské tvrze) .
 
Případné zájemce o štěňátka rádi uvítáme i při nezávazné návštěvě.
 
Předpokládaný termín odběru je 7. červen 2010.

 

 

--------------------------------------------------------------

 

 

Psím miminům je již 1 týden, tak přidáváme aktuální fotografie.
Štěňátka se mají k světu, už začíná být u maminčiných struků pěkná tlačenice, protože se tam už všechna najednou nevejdou.
Však už také každé zdvojnásobilo svoji porodní váhu ( ! ) a každý prcek už má přes 1 kilogram .
 
 
 
------------------------------------------------------------------
 
 

 

foto níže je pouze ilustrativní (Bonita)